10 Ocak 2011 Pazartesi

Eti'S Chocolates Gazeteye Çıktı!

Hep söylüyoruz, attığımız her adımı heyecanımıza ve hayallerimize yenilerini ekleyerek atıyoruz. Hakkımızda gazetede yazı yazılacağı haberi geldiğinde de çok mutlu olduk, tabii bizi bu maceramızda destekleyen tüm sevdiklerimiz de aynı şekilde. Herkes seferber oldu, profesyonel fotoğraf makinesi ödünç alındı, fotoğraflar rötuşlandı, sorulara cevaplar verildi ve heyecanlı bekleyiş başladı. Aslında biz yazımızın 2010’un sonunda çıkmasını bekliyorduk, sonra 2011’in ilk günlerinden bir gün, yayınlandığı haberi yazının linkiyle beraber mailimize geldi. İlk defa böyle bir şey yaşadığımızdan mıdır, yoksa küçük küçük kurduğumuz hayallerin gerçekleşmeye başlamasından mıdır bilmiyoruz ama biz gazete yayınlandığından beri adeta mutluluktan uçuyoruz. Gazete eline ulaştığında tebriklerini bizlere dile getiren, bize inanan ve başladığımız günden beri her aşamada bizi destekleyen tüm Eti’S Chocolates dostlarına teşekkür ediyoruz.
Biz güzel günlerinizde yanınızda olarak, mutluluğunuzu arttırmayı, sizin ve sevdiklerinizin yüzlerinde birer tebessüm yaratabilmenin hayalini kuruyoruz. Umarız, bu maceramızda her zaman birlikte ilerleyebiliriz.
İşte gazetede yayınlanan "Mutfaktaki Sanatçılar" adlı makalenin Eti'S Chocolates bölümü, yazının orijinali için aşağıdaki linki tıklayınız:
http://www.salom.com.tr/news/detail/18055-Mutfaktaki-sanatcilar.aspx
----

Mutfaktaki Sanatçılar

Eti Habib
Kalbe giden yol mideden geçer derler. Bu yolda el becerilerini kullanarak harikalar yaratan beş mutfak sanatçısı, hikâyelerini, kendilerini nasıl eğittiklerini, nelerden ilham aldıklarını; kısacası eserlerini yaratırlarken nereden gelip nereye gitmeyi planladıklarını bizlerle paylaştı.
Eti’s Chocolate’ın hikâyesi, çikolata sevdasını hep içinde barındırmış olan Eti Habib’in küçüklüğünden beri evinde var olan vişne likörünü çikolata ile buluşturma isteğiyle başlamış. Bu işin eğitimini almadan önce yaptığı denemeler, deneyenler tarafından çok sevilince kendini ilerletmeye karar vermiş. Aldığı eğitimle beraber Eti’s Chocolate serüveni başlamış.

Eti’s Chocolate’ın çeşitleri çoğunlukla dolgulu olmak üzere, ev yapımı katkısız bitter, sütlü veya fildişi çikolatalardan oluşuyor. İç dolgusunda fıstıklı krokan veya fındık da olabiliyor. İçi dışı ekstra bitter çikolatadan oluşan, içinde vişne tanesi ve vişne likörü bulunan çikolata ise Eti Habib’in bu maceraya başlamasının nedeni. Bunlara ek olarak; üzeri gofret kırıkları, şam fıstık ve fındık kaplı trüfler, rochas çeşitleri ve çikolata kaplı lokum da çeşitleri arasında bulunuyor. Eti, ürünlerini yaratırken yemek ve tatlı dergilerinden, yabancı şeflerin internet sitelerinden ve hatta arkadaşlarının verdiği fikirlerden ilham alıyor. Tariflerine, aldığı eğitimlerde öğrendiği temel çikolata tarifini, sonucu en lezzetli olacak şekilde değiştirip ulaşıyor.

Şu anda özel sipariş üzerine; nişan, nikâh, doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi önemli günler için veya sadece çikolata tutkunları için çikolatalar hazırlıyor. Siparişlerini iki gün önceden almayı tercih ediyor. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda çalışmaya ve yeni fikirlere her zaman açık.

Eti’s Chocolate’ın kilosu 50-70 TL arasında değişiyor.

Çikolata serüvenine kızıyla beraber başlayan ve gelişimin her aşamasında beraber ilerleyen Eti, kendi yarattıkları lezzetlerle tanınmayı, cafelerde kahvenin yanında Eti’s Chocolate ikram edilmesini ve en çok da küçük sevimli bir yer açmayı hedeflediklerini söylüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder