18 Ekim 2010 Pazartesi

Eti'S Chocolates Nasıl Ortaya Çıktı?

Biz de dünya üzerindeki birçok milyon insan gibi çikolata yemeye bayılan bir anne-kızız :)

Hikayemizin başlangıcı çok farklı aslında... Hikayemiz büyük dedemizden kalma ev yapımı vişne likörüne uzanıyor. İşte bu vişne likörü tarifi büyük dedemizden, anneanneme ondan da anneme miras kaldı. Kendimi bildim bileli o vişne likörü hep hazır bulunurdu evimizde. Arada bir kapağı açılır, o yoğun baharatla karışık alkol kokusu sarardı etrafı. Arada bir gizliden gizliye, kimselere farkettirmeden de bir yudum içilirdi :)

İşte bu likör konusu bir gün ofiste iş arkadaşımla (Gülşen Hanım) konuşurken yeniden açıldı. Nereden bilebilirdim annem ve anneannem gibi likör meraklısı başka biriyle karşılaşacağımı :) Konu likörden açıldı ama likör içildikten sonra şişenin dibinde kalan vişnelerle devam etti. İş arkadaşım bu vişneleri ve tabii ki de vişne likörünü çikolata içinde denememiz gerektiğini söyledi. Yapabileceğimize o kadar inandı ki, biz bunu gerçekleştirene kadar da ısrar etti aslında :) Heyecanımız o gün başladı diyebilirim.

Veee.. Çikolata kursuna gidildi, malzemeler alındı, kalıplar seçildi... Büyük dedemizin vişne likörü annemin mis kokulu bitter çikolatasıyla buluştu. Tabii çikolatamızın içine annem biraz heyecan, biraz da mutluluk enerjisiden kattı, sahip olduğu o el becerisiyle de Eti'S Chocolates spesiyalini yarattı.

Şimdi çikolatalarımızı her tadan, hem mutluluğumuzu hem de heyecanımızı bizle paylaşıyor. Çikolatadan gelen mutluluk enerjisini de unutmamak gerek tabii ki :)


En az ilk göz ağrımız büyük dedemizin vişne likörlüsü kadar güzel tatlar keşfedebilmek için çalışmaya devam ediyoruz. Aklınıza fikir gelirse çekinmeden paylaşın ;) Belki ilham gelmesi için önce şimdiki çeşitlerimizden bir tane denemek istersiniz :)
flori


1 yorum:

  1. Flocum çok hoş bir hikaye etkilenmemek içten değil.........bu yeni serüvende yaratıcılığınız ve şansınız bol olsun....sevgiler.........vişne likörlü bitter çikolatayı acilen tatmak istedim:)ÖZLEM KILIÇ

    YanıtlaSil