16 Ekim 2010 Cumartesi

Yeni Kalıplar, Yeni Gözdeler, Yeni Heyecanlar

Yurt dışına çıkıldı mı genelde hep giyim, ayakkabı ya da aksesuar mağazalarının yolu tutulur. Aynılarından burada bulunacağı bilinse bile yine de bir başkadır farklı bir ülkede alışveriş yapmak.

Bizim durumumuz biraz farklı oldu aslında :)

Ağustos ayında gidilen Barcelona'da, "Museo del Chocolate" (Çikolata Müzesi) gezildikten sonra İstanbul'da bulabileceklerimizden farklı çikolata kalıpları bulmak üzere yollara koyulduk. Öyle bir dükkana gittik ki, kalıplar arasında hangisini seçeceğimizi şaşırdık ve sonuç olarak iç içe geçmiş kalp, elmas ve ceviz kalıplarında karar kıldık.

Kalıpları satın almak ayrı bir heyecan, çikolataları kalıplara döktükten sonraki bekleyiş apayrı bir heyecandı doğrusu... Sonuç mu?.. Resimlere bakın derim. Gerçekleri resimlerdekilerden de parlak, tabi bir de mis gibi çikolata kokuyor :)

İç içe geçmiş kalpli çikolatanın dışında %70'lik bitter içinde ise antep fıstıklı krokanlı bitter truff kullandık. Krokanlı bitter truff'u ilk defa denedik, deneyenlerden tam not aldı :) Eti'S Chocolates lezzetlerine yeni bir lezzeti eklemiş olduk.
Yine aynı kalıbı kullanarak bu kez dışında ekstra sütlü içinde ise yine antep fıstıklı krokanlı sütlü çikolatalı truff kullandık. Bu denememiz sütlü çikolata severler içindi. Onun da resimlerini görebilirsiniz, bizim hoşumuza gitti, siz ne dersiniz?

Ceviz kalıp yeni gözdelerimizden, kalıbın her kıvrımı çikolatada o kadar güzel gözüküyor ki; sanki tek tek uğraşılmış, şekil verilmiş gibi... Ceviz kalıbımızda Eti'S Chocolates spesiyali vişne likörlüyü denedik; yine %70 bitter çikolatayı kullandık; tabi vişne tanesi ve bitter truff eklemeyi de unutmadık. Ceviz çikolatalar hacim olarak iç içe kalbe nazaran biraz daha büyükler. Aslında vişne likörlüye de bu yakışıyor, vişne likörü ve çikolatanın uyumu çikolata ağza atıldığında doya doya hissediliyor, büyük olmasına rağmen ikinci çikolatayı istetiyor :)

En yeniler içinde en gözde. Ayrı bir ışığı olan içine ne eklesek taşıyan, her seferinde hem görsel hem de lezzet olarak kendini gösteren elmas kalıbımızda sıra. İlk denemizde elmaslarımızı yoğun bitter truffla doldurduk, yine %70 bitter çikolatayla kapladıktan sonra ise içi krokanlı sütlü çikolata dışını ise sütlü çikolata ile kapladık. Son olarak da vişne likörlü spesiyalimizi denedik elmaslarımızda.

Yeni kalıplar, yeni heyecanlar demek... Eti'S Chocolates yeni modeller ve yeni lezzetlerle büyüyor. Yenilikler heyecanımızı arttırıyor...

İlk hangisinden tatmak isterdiniz?

eti & flori

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder